İTÜ Çekirdek'ten Haberler

TÜBİTAK’A GİDEN YOL

14 Aralık 2017 - İTÜ Çekirdek

İyi fikirlerin yetişme merkezi İTÜ Çekirdek, yeni dönem TÜBİTAK BİGG girişimcilerini arıyor.

BİGG | İTÜ Çekirdek Programı yeni dönem başvuruları başladı. Destek alan 62 girişimcisiyle 2017 yılının en başarılı uygulayıcı kuruluşu olan İTÜ Çekirdek’in bu yılki BİGG başvuruları için son tarih 3 Ocak 2018.

TÜBİTAK BİGG 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında seçilen 20 uygulayıcı kuruluştan biri olan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi (İTÜNOVA TTO) yürütücülüğünde sürdürülen BİGG | İTÜ Çekirdek programı üzerinden TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimciler İTÜ, İTÜ ARI Teknokent ve İTÜNOVA TTO’nun sahip olduğu geniş iş ve yatırımcı ağına erişebiliyor ve kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden birebir mentorluk desteği alabiliyor.


Girişimciler, BİGG | İTÜ Çekirdek sayesinde, İTÜ Çekirdek’in sunduğu ofis ve laboratuvar olanaklarından yararlanıyor. Ayrıca, İTÜ Çekirdek kapsamında düzenlenen seminerlere katılarak, TÜBİTAK BİGG programına özel hazırlanan iş planı ve iş modeli eğitimlerinden faydalanıyor. Başarılı girişimciler bunların yanında, İTÜ Çekirdek’in her sene düzenlediği ve toplam 17 milyon TL ödüllü Big Bang yarışmasına katılım hakkı da elde edebiliyor.

İTÜ Çekirdek Big Bang 2017 sürecine bu şekilde katılan Hagelson, Physhome ve Simularge firmaları sırasıyla; 220.000 TL, 155.000 TL ve 65.000 TL tutarındaki para ödüllerine değer görülmüştü.

Başvuru için www.bigg.itucekirdek.com