INNOGATE

İTÜ ARI Teknokent / Ekosistem / INNOGATE

INNOGATE

 

Teknoloji firmalarının yereldeki başarısını global pazarlarda da sürdürmesini sağlamak amacıyla yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı, firmalarına, uluslararası bağlantılara erişim, iş modeli ve strateji geliştirme fırsatlarını; eğitim, mentorluk, danışmanlık ve doğru kişi/kurumlara erişim desteklerini içeren 360 derece bir süreçle sunmaktadır.

 

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile firmalar, Türkiye’deki iş süreçlerine eş zamanlı olarak, dilediği yerde online globalleşme programına dahil olabilmektedir. Firmaların toplamda 12 haftada, Innogate Online ve Innogate Online Connect ile 2 aşamada globalleşme süreçlerine entegrasyonu sağlamaktadır. Innogate Online ile firmaların yeni bir pazara açılma aşamasında strateji belirleme ve hazırlık sürecinize destek olan program; Innogate Online Connect ile globale açılmaya hazır olan firmalara potansiyel müşteri ve partnerlere ulaşma noktasında destek sağlamaktadır.

 

Online Innogate Programının İçeriği Nedir?

Adım 1: Innogate Online

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent’in gücüyle, 6 yıllık deneyimimiz ile geliştirdiğimiz 5 haftalık “Innogate Online” ile teknoloji firmalarının Türkiye’deki iş süreçleriyle eş zamanlı olarak dilediği yerden, ihracat kabiliyeti kazanmasını vadetmekte ve bu konuda yol haritası sunmaktadır. Bu program sayesinde teknoloji firmaları sınırları kaldırarak, işini ölçeklendirerek ihracatın gücüyle büyüyemektedir.

·         5 hafta

·         Toplam 65 saat seminer,

·         7 saat birebir mentorluk oturumları

Adım 2: Innogate Online Connect
5 haftalık “Innogate Online”ı tamamlayan firmaları, globale açılan kapı “Innogate Online Connect” sürecine tabii olmaktadırlar. “Innogate Online Connect” sürecinde firmalar bulunduğu şehirden online olarak ABD’de kendi sektörlerine özel olarak belirlenmiş pazar koçu ile ürün-pazar uyumunun yakalanması çalışmalarını yürüterek; global pazarda uzun soluklu varlık kazanabilmek amacıyla potansiyel satış temsilcileri ile görüşmekte ve onlar için özel olarak ayarlanan iş geliştirme toplantıları ile satış süreçlerini hızlandırmaktadırlar.

·         7 haftada toplam 32 saat

·         15 seminer

·         7 adet mentorluk görüşmesi 

·         5 iş geliştirme toplantısı

·         4 saat pazar koçu toplantısı

·         ABD’deki 2 potansiyel satış temsilciniz ile tanışma toplantısı 

Innogate, bugüne kadar 14 Hızlandırma Programı gerçekleştirilmiş, 198 firma program kapsamındaki eğitimlerden faydalanmış, 105 firma ABD sürecine katılmıştır firmaların globale açılma oranı ise yüzde 65’tir. Türkiye’deki uluslararası hızlandırma programına katılan firmaların aldığı toplam yatırım 41 milyon dolardır.

 

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile globalleşme sürecine dahil olan firmaların ABD ihracat artışı ortalama 15 kat, toplam ihracat artışı ise ortalama 4 kat artmıştır.

 

Programa katılmış olan firmaların sektörel dağılımları ise şu şekilde:

 

 

INNOGATE programı ile ilgili videomuza göz atmak isterseniz: