İTÜ Çekirdek'ten Haberler

İTÜ ÇEKİRDEK BÜYÜK DÜŞÜNEN GİRİŞİMCİLERİ ÇAĞIRIYOR!

29 Şubat 2016 - İTÜ Çekirdek

İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ ARI Teknokent tarafından kurulan kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, 2. çağrı son başvuru tarihini 25 Mart 2016'ya kadar uzattı.

Bu yıl 2 farklı kategoride (genel, otomotiv) girişimleri kabul edecek olan İTÜ Çekirdek, şimdiye kadar 3900'ü aşkın proje başvurusu aldı ve bu yıl toplam 3 milyon TL ödül dağıtmayı planlıyor. 

Kuluçka evresi nasıl işliyor?

Genel olarak biliniyor ama İTÜ Çekirdek’in kuluçka sürecinin nasıl ilerlediğini hatırlarmakta fayda var.

Başvurular sonrasında bir ön değerlendirme yapılıyor ve Çekirdek Merkez’e girmeye hak kazanan girişimciler projesini geliştirme fırsatı yakalıyor. Ön kuluçka merkezini İTÜ Çekirdek Yarışma Finali’nin gerçekleştiği güne kadar kullanmaya hak kazanan girişimler bu sürede gereken tüm teknik ve sosyal, altyapı ve üstyapı olanaklarına erişebiliyor.

İTÜ Çekirdek’e kabul edilmiş girişimci grupları 150 saate varan Çekirdek MBA eğitiminden geçip,Çekirdek Cüzdan olarak adlandırılan ön finansman olanaklarından da faydalanabiliyor. Antrenörler ve mentorlar da girişimcilerle deneyimlerini paylaşıyor.

İTÜ Çekirdek, girişimlerin şirketleşme aşamalarında finanse edilebilmesi amacıyla bir final yarışması düzenliyor. Yarışma sonunda kazanan girişimler hem çeşitli ödüller kazanıyor hem de potansiyel yatırımcılarına kendilerini tanıtmış oluyor.

İTÜ Çekirdek süreci sonunda başarılı olup şirket kuran girişimci gruplara 1 yıl boyunca İTÜ Çekirdek Kuluçka olanaklarından faydalanma hakkı sunuluyor. Bu süreçte Çekirdek Sermaye, Çekirdek Check-up, Girişimci Firma Danışmanlığı veDueDiligence Girişim Analizi gibi çeşitli desteklere ulaşmaya devam ediyor.

GENEL KATEGORİYE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

OTOMOTİV KATEGORİSİNE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

BİGG İTÜ ÇEKİRDEK'E BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.