Fark Yaratan Teknokent Firmalarından Haberler

İTÜ ARI Teknokent'te Geliştirilen Cosa Akıllı Kombo Kiti'ne Yatırım

03 Mart 2015 - Fark Yaratan Teknokent Firmalarından

İTÜ Enerji Teknokenti’nde, bir yılı aşkın bir Ar-Ge süreci sonucu geliştirilen, doğalgaz tüketiminde %30’a varan tasarruf sağlayan yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa Akıllı Kombi Kiti'ni geliştiren Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri, Revo Capital ile yatırım sözleşmesi imzaladı. Teknoloji ve internet odaklı bir yatırım fonu olan Revo Capital, Nuvia ile IoT dünyasındaki ilk yatırımını gerçekleştirmiş oldu. Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri 2015 yılı ve sonrası için, Cosa ile beraber yeni ürünlerin de yol haritası oluşturuyor.

Yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa Akıllı Kombi Kiti’ni geliştiren, üreten ve pazarlayan Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri, melek yatırımcısı Lale Saral Develioğlu’ndan sonra, Revo Capital ile 23 Şubat 2015 tarihinde yatırım sözleşmesini imzaladı. Teknoloji ve internet odaklı bir yatırım fonu olan Revo Capital, Nuvia ile IoT dünyasındaki ilk yatırımını gerçekleştirmiş oldu. 

Doğalgaz tüketiminde %30’a varan tasarruf sağlayan yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa Akıllı Kombi Kiti’ni geliştiren, üreten ve pazarlayan Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri, 23 Şubat 2015 tarihinde Revo Capital ile yatırım sözleşmesini imzaladı. Teknoloji ve internet odaklı bir yatırım fonu olan Revo Capital, Nuvia ile IoT (Internet of Things-Nesnelerin İnterneti) dünyasındaki ilk yatırımını gerçekleştirmiş oldu. İlk olarak melek yatırımcısı Lale Saral Develioğlu yola çıkan Nuvia, yeni yatırımcısı Revo Capital ile büyümeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk enerji temalı teknokenti olan İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde, Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri tarafından bir yılı aşkın bir ar-ge süreci sonucu geliştirilen Cosa Akıllı Kombi Kiti, 2014 Aralık ayında kullanıcılarıyla buluşmaya başladı. Kısa sürede dört haneli satış rakamlarına ulaşarak büyüyen Cosa, kullanıcılarından aldığı geri bildirimlerle kendini geliştirmeye devam ediyor. Nuvia’nın iş planında son kullanıcıya yapılan satışların yanı sıra, distribütörler, bayiler ve servisler de önemli yer tutuyor. Revo’nun projeye inanmasının temelinde, Nuvia’nın her kanalda hızlı bir büyüme kaydetmesi etkili oldu.

Nuvia’nın 2015 yılı iş planı pek çok gelişmeyi barındırıyor. Nuvia 2015 yılı ve sonrası için, Cosa ile beraber yeni ürünlerin de yol haritası oluşturuyor. Şirketin büyüme oranına paralel üretim kapasitesi artırılırken Cosa’nın yurtdışı pazarına sunulmak üzere çalışmalar da hız kazanmış durumda. Ekibini hızla büyüterek 11 kişiye ulaşan Nuvia’da, bu rakamın iki katına çıkması planlanıyor. Bu gelişmelerle birlikte, Nuvia 2015 yılında büyüklüğünü beş katına çıkarmayı hedefliyor.