Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

İTÜ ARI Teknokent ve İTÜNOVA TTO, TÜBİTAK MARTEK ile İşbirliği Protokolü İmzalandı.

02 Eylül 2015 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemin önde gelen aktörlerinden TÜBİTAK MARTEK, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent işbirliğine gitme kararı aldı.

Her üç kurumun da marka bilinirliklerinin ve mevcut faaliyet kabiliyetlerinin arttırılması amacı ile 26 Ağustos 2015 tarihinde 3 kurum kendi aralarında işbirliği protokolü imzaladılar.

Ülkemizin köklü ve alanlarında ciddi çalışmaları bulunan TÜBİTAK MARTEK, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent arasındaki protokolün, kurumların vizyon paylaşımına olanak sağlaması hedefleniyor.

İmzalanan protokol ile DemoDay (Girişimci - yatırımcı buluşmaları) etkinliklerinde 3 kurumun da bünye ve ağlarında bulunan yatırımcılar ile anlaşmalı kurumları desteklemesi amaçlanıyor.

İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent yöneticileri, mevcut firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda muafiyetlerle beraber seri üretim yapılabilmesi için; Türkiye’deki Teknoparklar içinde tek olan TÜBİTAK MARTEK TEKSEB (Teknoloji Serbest Bölgesi) hakkında bilgilendirildi.

Ayrıca protokol imza töreninde, TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdür Dr. Orhan ÇÖMLEK, İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Dr. Ercan ÇİTİL ve İTÜ Arı Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe TABAK kendi kurumları hakkında bilgi vererek, ekiplerinin işbirliğini derinleştirebilmeleri adına çalışılmasını talep ettiler.

İmzalanan protokol kapsamında, Horizon 2020 konusunda ortak proje yazılması da hedefleniyor.