Basında İTÜ Çekirdek

İNNOVA’DAN, İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMLERİNE ‘NESNELERİN İNTERNETİ’ ALANINDA BÜYÜK DESTEK

03 Ekim 2018 - Basında İTÜ Çekirdek

Türk Telekom’un bilgi teknolojileri çözümleri sağlayıcı şirketi İnnova, İTÜ’nün hayata geçirdiği ve başarıyla sürdürdüğü girişimcilik programı İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nin destekçisi oldu. İnnova, İTÜ Çekirdek programı kapsamında Kasım ayında düzenlenecek “Big Bang Startup Challenge” yarışmasında IOT alanındaki başarılı bir girişime ödülünü verecek. İnnova İTÜ Çekirdek programına dahil olan girişimleri İnnova yöneticilerinin vereceği gönüllü mentorluk desteğinin yanı sıra SkywaveIoT Platformu kullanımı, danışmanlık ve teknik destek gibi bir dizi özel avantajla destekleyecek.

İnnova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent girişimci platformu olan İTÜ Çekirdek’in destekçileri arasına katıldı. İnnova bu kapsamda ülkemizdeki girişimcileri Nesnelerin İnterneti (IOT) alanında çözüm ve uygulamalar geliştirmeye ve bu alandaki fırsatları değerlendirmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

İTÜ Çekirdek programına dahil olan girişimler, erken aşama kuluçka döneminde ihtiyaç duydukları mentorluk, bağlantı, prototipleme laboratuvarı, ticarileşme gibi desteklerle buluşuyor. Program kapsamında finale yükselen girişimciler “Big Bang” etkinliğinde sahneye çıkarak, ödül ve yatırımlarla buluşuyor.

Innova IOT girişimcilerine destek olacak

İnnova, İTÜ Çekirdek programı kapsamında Kasım ayında düzenlenecek olan “Big Bang” yarışmasında Nesnelerin İnterneti alanında başarılı bulduğu girişimciye ödül verecek.

İnnova İTÜ Çekirdek programının destekçisi olarak katılımcı girişimlere mentorluk desteği de sunacak. Ayrıca İTÜ Çekirdek’e dahil olan girişimler, İnnova’nın SkywaveIoT Platformu kullanımı avantajına da hiçbir ücret ödemeden sahip olabilecek. 

Girişimlere destek ve avantajlar

İnnova, İTÜ Çekirdek programı kapsamında girişimlere SkywaveIoT Platformunun girişimcilere özel paketi “Startup Pack” için yıllık kullanım hakkını ücretsiz olarak sunuyor.

IoT alanında çözüm ve uygulama geliştirme alanında danışmanlık desteği verecek olan İnnova, birebir teknik danışmanlık ve teknik dokümantasyon desteği de sunuyor. 

29 Kasım 2018’de Uniq İstanbul’da düzenlenecek Big Bang Startup Challenge etkinliğiyle ilgili detaylara ve kayıt bilgilerine bigbang.itucekirdek.com adresinden ulaşılabilir.