Fark Yaratan Teknokent Firmalarından Haberler

Ingenico YazarkasaPOS’lar Tax Free Fonksiyonu ile turistlere KDV iadesini kolaylaştırıyor.

04 Ocak 2017 - Fark Yaratan Teknokent Firmalarından

Ingenico YazarkasaPOS’lar

Tax Free Fonksiyonu ile turistlere KDV iadesini kolaylaştırıyor.

 

Yazarkasalarının donanım zenginliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan Ingenico, yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarına ihtiyaç ve beklentileri karşılayan  uygulamaları eklemeyi sürdürüyor. Ingenico, son olarak Tax Free Zone ile işbirliği yaparak yazarkasaPOS cihazlarına Tax Free fonksiyonunu ekledi. Böylece ülkemizden alışveriş yapan turistler satın aldıkları ürünlerin KDV’sini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde geri alabilecek.

 

Uçtan uca ödeme konusunda dünyanın ve Türkiye’nin lider şirketi Ingenico Group, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için AR-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Türk Hava Yolları’nın iştiraki olan Tax Free Zone ile işbirliği yapan Ingenico, yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarına Tax Free fonksiyonu ekleyerek turistlerin KDV iadesi için gereken formları daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Kasım ayı itibari ile pilot çalışmalarına başlanan uygulamanın ilk aşamada, 2017 ilk yarısında turistik bölgelerde yaygınlaştırılması planlanıyor.

 

Ingenico Türkiye ve Ortadoğu İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Gökşin Yılmaz, Tax Free uygulaması ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ingenico olarak hem müşterilerimizin hem de ülkemizin menfaatlerine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımıza Tax Free Zone ile yaptığımız işbirliği ile bir yenisini daha eklemekten son derece mutluyuz. İşbirliğimiz  sonucunda yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarımıza Tax Free fonksiyonunu ekleyerek işlem adımlarını daha hızlı hale getirdik. Tax Free işlemi için gerekli tüm tax free belgeleri cihazımızın dokunmatik ekranı kullanılarak hazırlanıp hızlıca yazarkasa üzerinden alınıyor. Yapılan alışverişlerin detayları hali hazırda yazarkasaPOS üzerinde kayıtlı olduğundan Tax Free işlemi için gerekli belgeleri tekrar doldurmaya gerek kalmıyor. Ingenico yazarkasalarda üretilen belge aynı zamanda Tax Free işlemleri için fatura niteliği taşıyor. Böylece işlem çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor.”

 

Tax Free fonksiyonu Ingenico iWE280 Seyyar yazarkasaPOS ve iDE280 masaüstü yazarkasaPOS’lar üzerinde çalışabiliyor.

 

 

Ingenico hakkında

Uçtan uca ödeme konusunda dünya lideri olan Ingenico Group, 2007 yılında, Türkiye distribütörlüğünü yürüten firmayı satın alarak, Türkiye pazarına doğrudan giriş yaptı. Grup, Ortadoğu’da 11 ülkeyi de yöneten Ingenico Türkiye’yi yeni pazarlara açılma konusunda bir üs olarak değerlendiriyor. Ingenico kanıtlanmış teknolojisi, sektöre yön veren standartları ve ergonomisi ile kullanıcıları tarafından maksimum güvenilirlik sağlayan, çok yönlü ve kullanımı kolay ürünler sunan bir marka olarak biliniyor. Ingenico Group, EFTPOS, YazarkasaPOS ve ödeme çözümlerininden oluşan geniş ürün/çözüm yelpazesini tüm dünyadaki iş ortakları aracılığı ile son kullanıcıların beğenisine sunarken, dikey pazarlarda ise özel projelerde yer alıyor. Ingenico Türkiye,  EFTPOS alanındaki tecrübesinin yanısıra 2015 yılında  Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yazarkasa lisansı da alarak  “Lisanslı Yazarkasa Firması” olmuştur.

 

Daha fazla bilgi için 

www.ingenico.com.tr 

twitter.com/IngenicoTurkiye

facebook.com/ ingenicoturkiye