Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

Global Girişimcilik Haftası 16-22 Kasım'da Düzenleniyor.

30 Ekim 2015 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

Bu sene Türkiye’de altıncı defa kutlanacak olan Global Girişimcilik Haftası, 16 - 22 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek.

15 – 30 yaş arası genç girişimcilerin kendilerine yol çizmesinde ve potansiyellerini keşfetmesinde büyük rol oynayan Global Girişimcilik Haftası (GGH) her sene Kasım ayında düzenleniyor. Yerel, ulusal ve küresel aktivitelerle milyonlarca insanın iletişime geçmesine olanak sağlayarak katılımcıların kendilerine partner, danışman ve yatırımcılar bulmalarına yardım ediyor. Dünya liderleri tarafından ekonomiyi canlandırmak amacı ile desteklenen Global Girişimcilik Haftası 157 farklı ülkede kutlanıyor.  

Bu hafta içerisinde çeşitli yarışmalar, toplantılar ve konferanslar ile gençlere girişimcilik bilinci aşılanıyor. Kariyer seçeneği olarak girişimciliği değerlendiren gençler, dünya çapında kendilerini kanıtlamış girişimcilerin, ülkelerinin önde gelen iş adamlarının ve profesyonel yöneticilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanma fırsatı buluyorlar. Girişimcilik dünyasına atılan veya atılmak isteyen gençler, GGH sayesinde bir araya geliyorlar. Gençler hafta boyunca katıldıkları etkinliklerde girişimcilik üzerine fikirlerini paylaşıp diğer girişimcilerin de deneyimlerinden yararlanarak kendilerini geliştiriyorlar.

2014 yılında düzenlenen Girişimcilik Haftası kapsamında oturumlar, paneller, konferanslar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, web buluşmaları, vaka çalışmaları ve eğitim programlarının da yer aldığı 47 ilde 250 paydaş ile 300 etkinlik düzenleyerek 155,000 kişiye direk ulaşmıştır.

Detaylı bilgi için tıklayınız...