Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

Fark Yaratan Teknokentlilerin Başarıları BEETECH 2020 Teknoloji Ödülleriyle Taçlandı

13 Temmuz 2020 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

İTÜ ARI Teknokent tarafından beşinci kez düzenlenen BEETECH 2020 Teknoloji Ödülleri sahiplerini buldu. Yürüttükleri projeler, geliştirdikleri teknoloji ürünleri, yaptıkları ihracat ile öne çıkan İTÜ ARI Teknokent firmaları kendi kategorilerinde ödüllendirildi.

Türkiye’nin inovasyon ve teknoloji üssü İTÜ ARI Teknokent tarafından beşinci kez dağıtılan BEETECH Teknoloji Ödülleri sahiplerini buldu. Yürüttükleri projeler, geliştirdikleri teknoloji ürünleri, yaptıkları ihracat ile öne çıkan İTÜ ARI Teknokent firmaları, 2019 yılının performans kriterlerine göre ‘Kuluçka’, ‘Küçük’, ‘Orta’ ve ‘Büyük’ olmak üzere ayrı ayrı değerlendirilerek 4 farklı kategoride ödül aldı. ‘Özel Ödül’ kategorisinde ise jürinin belirlediği isimler ödülle buluştu. Kuluçka firmalarından Smart Advice, WalkOVR ve Go4MG; küçük ölçekli firmalardan Pixery, Mitos, Eatron ve Ambeent; orta ölçekli firmalardan Mikro Yazılımevi, Analog Devices, Yapı Kredi Teknoloji, FEV TR ve ICRON; büyük ölçekli firmalardan Ericsson, Hitit, Argela ve Softtech ödül kazandı.

Ar-Ge Öncüleri Özel Ödülü’ne Commencis Kurucusu ve YK Başkanı Fatih İşbecer, Ekosisteme Katkı Özel Ödülü’ne Agito; Girişim Sermayesi Özel Ödülü’ne 212 VC ve Start-Up Özel Ödülü’ne ise Nanomik layık görüldü.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca: “3 bin tamamlanmış Ar-Ge projesine imza attık”

BEETECH Teknoloji Ödülleri ile ilgili konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, “İTÜ ARI Teknokent ailesi olarak, ölçülemeyen işlerin geliştirilemeyeceğine, rekabetin olmadığı yerde gelişim eğrisinin alçalacağına, ancak ve ancak kendini gerçeklerin aynasında gören yönetimlerin artan gelir ve değer üretebileceğine inanıyoruz. Bu kapsamda her yıl BEETECH Teknoloji Ödülleri kapsamında fark yaratan Teknokentlileri belirliyoruz. İTÜ ARI Teknokent olarak bünyemizde yer alan 300’den fazla teknoloji firması, 7 binden fazla personelimiz ile yılda 600’den fazla proje üretiyoruz. 3 bin tamamlanmış Ar-Ge projemizle kuruluşumuzdan bu yana 350 milyon dolarlık Ar-Ge ihracatı gerçekleştirdik. Teknoloji firmalarına ve girişimcilere teknoloji geliştirmeleri ve bu teknolojileri ticarileştirmeleri için en uygun ortam ve olanakları sunmaya devam edeceğiz” dedi.

İki gün boyunca 27 farklı sunum yapıldı 

BEETECH Teknoloji Ödül töreni öncesinde, 08-09 Temmuz 2020 tarihleri arasında İTÜ ARI Teknokent bünyesinde “BEETECH 2020 En İyi Uygulamalar E-Konferansı” düzenlendi.  İTÜ ARI Teknokent’in birbirinden başarılı teknoloji firmaları, iki gün boyunca COVID-19 çözümlerinden yapay zeka ve AR/VR teknolojilerine, enerji teknolojilerinden yazılım uygulamalarına kadar sekiz farklı oturumda bir araya gelerek 27 farklı sunum gerçekleştirdi. Sunumların kaydına İTÜ ARI Teknokent YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

BEETECH 2020 Teknoloji Ödülleri Kazananları:

KULUÇKA KATEGORİSİ

AR-GE Geliri Birincisi: Smart Advice

AR-GE İhracat Birincisi: WalkOVR

Fikri Sınai Mülkiyet Haklar Birincisi: GO4MG

Ulusal-Uluslararası Destekler Birincisi: WalkOVR

Üniversite-Sanayi İş Birliği Birincisi: WalkOVR

 

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ FİRMA KATEGORİSİ

AR-GE Geliri Birincisi: Pixery

AR-GE İhracat Birincisi: Pixery

Fikri Sınai Mülkiyet Haklar Birincisi: Mitos / Ambeent

Ulusal-Uluslararası Destekler Birincisi: Mitos

Üniversite-Sanayi İş Birliği Birincisi: Eatron

 

ORTA ÖLÇEKLİ FİRMA KATEGORİSİ

AR-GE Geliri Birincisi: Mikro Yazılımevi

AR-GE İhracat Birincisi: Analog Devices

Fikri Sınai Mülkiyet Haklar Birincisi: Analog Devices

Ulusal-Uluslararası Destekler Birincisi: Icron / Yapı Kredi Teknoloji

Üniversite-Sanayi İş Birliği Birincisi: FEV TR

 

BÜYÜK ÖLÇEKLİ FİRMA KATEGORİSİ

AR-GE Geliri Birincisi: Ericsson

AR-GE İhracat Birincisi: Hitit

Fikri Sınai Mülkiyet Haklar Birincisi: Argela

Ulusal-Uluslararası Destekler Birincisi: Argela / Ericsson

Üniversite-Sanayi İş Birliği Birincisi: Softtech

 

ÖZEL ÖDÜLLER KATEGORİSİ

Ekosisteme Katkı Özel Ödülü: Agito

Girişim Sermayesi Özel Ödülü: 212 VC

Start-Up Özel Ödülü: Nanomik

Ar-Ge Öncüleri Özel Ödülü: Commencis Kurucusu ve YK Başkanı Fatih İşbecer


13.07.2020