Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

Dünya Melek Yatırım Forumu 2016

29 Mart 2016 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

Dünya Melek Yatırım Forumu 2016

Merkezi Washington DC’de bulunan GBAN – Global Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı Jonathan Ortmans’ın hoşgeldiniz konuşması ile başlayan WBAF2016 – Dünya Melek Yatırım Forumu, 22 – 23 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

TBAA – Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen bu dünya çapındaki organizasyonda Forbes I Para Konferansları’nın katkılarının yanı sıra İTÜ ARI Teknokent olarak Borsa İstanbul, Türk Ekonomi Bankası - TEB ve Çalık Holding ile sponsor olarak forumun Türkiye’de gerçekleşmesinde önemli rol oynadık.

Dünyanın dört bir yanından gelen "Melek yatırımcılar" İstanbul’da melek yatırımcılığın 2025 vizyonlarını konuşmanın yanı sıra startupların ve girişimcilerin finansmana ulaşımlarını kolaylaştırmak için yeni finansal enstrümanlar geliştirilmesi amacıyla fikir jimnastiği de yaptılar. Ana salonda global melek yatırımcılar bu konuları konuşurken, paralel oturumlarda ise 4 ayrı yatırım forumu Afrika Melek Yatırım Forumu, Ortadoğu ve Gulf Melek Yatırım Forumu, Güney Doğu Avrupa Melek Yatırım Forumu, Türkiye Melek Yatırım Forumu) düzenlenerek dünyanın dört bir yanından gelen girişimciler global melek yatırımcıların karşılarına çıktılar.

Türkiye’nin melek yatırımcılıkta küresel merkez haline gelmesinde önemli bir kilometre taşı olacağına inanılan WBAF2016’nın, doğunun ve batının birleştiği süper şehir İstanbul’da gerçekleşmesi şimdiden tüm dünyanın gözlerinin Türkiye’ye çevrilmesini sağlamış oldu.