İTÜ Çekirdek'ten Haberler

Ceotudent Artık Kullanıcı Odaklı Makroblog Ağı

21 Temmuz 2017 - İTÜ Çekirdek

 

Şubat 2016'da BIC Angels'dan tohum yatırım alan CEOtudent teknolojik altyapısına ve arayüzüne yatırım yaparak kullanıcıların karşısına bir makroblog ağı olarak çıktı.

 

2015 yılından bu yana 18 kişilik ekibi ve bağımsız içerik üreticileriye Türkiye'nin fayda, başarı, ilham odağındaki tek içerik platformu olan CEOtudent, yeni yazılım ve arayüzünü devreye aldı. CEOtudent yeni arayüzüyle, içerik üreticilerine ve bloggerlara daha iyi bir içerik deneyimi sunuyor. Geçtiğimiz Şubat'ta Türkiye'deki yerel faaliyetlerini sonlandıran Medium gibi içerik platformları üretilen içeriğin pazarlanması aşamasında içerik üreticisini kaderine terk ederken CEOtudent bu içeriği doğru içerik tüketicileriyle buluşturmayı hedefliyor.

 

İçerik üreten kişinin en büyük motivasyon kaynağının kitlelere ulaşması olduğunu söyleyen CEOtudent Kurucusu Yağmur Avvurur bu problemi şöyle anlattı: "İnsanlara bir şeyler anlatabilmek, tecrübe aktarabilmek, ilham verebilmek ve onları bir şekilde hikayemize ortak edebilmek için içerik üretiyoruz. Fakat bu içerikleri kendi sosyal ağlarımızda paylaşıp kendi takipçilerimize ulaştırmaktan başka yapabileceğimiz çok da bir şey yoktu. CEOtudent'ta yeni ara yüzümüze geçiş sürecinde bu probleme de bir çözüm sunmak istedik."

 

Mayıs 2016'dan bu yana İTÜ Çekirdek'te çalışmalarını sürdüren ve Şubat ayında BIC Angels'tan da tohum yatırım alan CEOtudent, yeni yazılımındaki algoritma sayesinde zamanla yapacağı geliştirmeler dahilinde kullanıcı tabanında saklanan bilgileri kullanarak üretilen içeriği direkt olarak ilgilisine ulaştırmayı amaçlıyor.Doğru kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayarak içerik tüketicilerini de ilgi çekici olmayan içerik kirliliğinden kurtarıyor.

 

Kaynak: https://www.haberler.com/ceotudent-artik-kullanici-odakli-makroblog-agi-9851245-haberi/