İTÜ ARI Teknokent'den Haberler

CARDTEK, New York'un Kalbinden Sizleri Selamlıyor

20 Kasım 2015 - İTÜ ARI Teknokent

Mobil ödemeler konusunda yenilikçi çözümler sunan İTÜ ARI Teknokent firmalarından Cardtek, Polonya merkezli MasterCard Payment Transaction Services (Trevica) firmasına HCEXpert ürünü ile hizmet vereceğini Amerika lansmanıyla duyurdu.  Bulut tabanlı bir mobil ödeme plarformu olan HCExpert, MasterCard Payment Transaction Services firmasının bankacılık müşterilerine, akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirecekleri HCE tabanlı NFC ödemeleri için daha güvenli ve kolay bir mobil ödeme hizmeti sunabilmesine olanak sağlayacak. 

Üç girişimci tarafından 2001 yılında kurulan, KOSGEB ve İTÜ ARI Teknokent desteğiyle büyüyen Cardtek, TÜBİTAK destekli AR-GE projeleriyle ürettiği teknolojiyi, 5 ülkedeki ofislerinden 26 ülkeye ihraç ediyor. 2010 yılında New York ofisini açan Cardtek, 60’a yakın iş ortağıyla 5 kıtaya hizmet veriyor. 

Ödeme dünyası için yazılımdan donanıma çözümler üreten Cardtek (Payment Processing Services), Deloitte Teknoloji Fast50 2015 programında geçen yılın ardından bu yıl  da Türkiye’nin en hızlı büyüyen birinci teknoloji şirketi seçildi.