Öğrenci Başarı ve Mutluluğunda Ailenin Rolü

ARI3 Seminer Salonu

Seminer Amacı:

Ebeveynlere çocuklarının eğitimiyle ilgili konularda rehberlik etmek, paylaşımda bulunmak

Seminer İçeriği:

 Hızlı değişen sistemde aileler nasıl bir rol almalı? Zaman yönetimi nasıl yapılmalı? Dikkat eksikliği, öğrenme bozukluğu olan öğrencilere aile nasıl yaklaşmalı? Sınav kaygısına karşı neler yapılmalı? Okul performansının aile llişkilerini zedelemesi nasıl engellenir?

Kimler Katılmalı:

Ebeveynler ve ebeveyn adayları

Mürüvvet Adalı Uygun

Eğitim Bilimci Konuşmacı Hakkında

Mürüvvet Adalı Uygun; dört yıllık lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi /Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde tamamlamıştır. İTÜ Eğitim Fakültesi/Pedagojik Formasyon ve Marmara Ü. Eğitim Fakültesi/Sınıf Öğretmenliği eğitimleri ardından 14 sene öğretmenlik yapan Uygun, Psikoloji Yüksek Lisansını California Janus University’ de tamamlamıştır. Köşe yazıları, eğitim alanında seminerleri, kitapları ve televizyon programlarıyla, “Eğitim ve Sosyal Yaşam” alanlarında bilgi birikimini geniş kitlelere ulaştırmıştır

Aile ve Öğrenci Danışmanlığı, Akademik Danışmanlık, Eğitim ve Başarı danışmanlığı konularında kurumsal ve bireysel çalışmalar gerçekleştiren Uygun, “Yaşama Sanatı Eğitim” ve “Yaşamın İçinden” adlı televizyon programlarında Derslerde Başarılı Olmanın Yolları, Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği, Sınav Kaygısı gibi alanlarda topluma önemli katkılar sağlamıştır.

Eğitim Bilimci Mürüvvet Adalı Uygun’un Sakin Savrulmalar adlı şiir kitabı 2005 yılında, “Ne İstiyorsun?” adlı hikâye kitabı Türkçe ve Almanca dillerinde 2010 yılında, “Çocuk Su Şiirler “2012 yılında yayınlanmıştır.

2009 yılından itibaren aileler ve öğrencilere bireysel danışmanlık veren Mürüvvet Adalı Uygun, 2017 yılından itibaren ProBro Akademi’nin süpervizyon ekibindedir.

Etkinliğe Kayıt Ol

Aşağıdaki formu doldurarak etkinliğe kayıt olabilirsin.